top of page

ייעוץ לפני פרידה

מפגש ייעוץ לזוגות ואנשים שנמצאים בפרשת דרכים בזוגיות, חווים קשיים ובלבול במערכת הזוגית, ושוקלים פרידה וגירושין.

 

באווירה נעימה ונינוחה, אני מסייעת לכם להגיע לבהירות פנימית לגבי ההחלטה המורכבת והמטלטלת אם להיפרד או להישאר בזוגיות וליצור שינוי אישי וזוגי. מטרת המפגש היא לעזור לכם לעשות סדר פנימי במרחב בטוח ומוגן וליצור בהירות לגבי הצעד הבא.

 

כמגשרת ומאמנת בגישה של "להקשיב לדעת", אני משלבת כלים אימוניים וייעוציים מעולם ה-NLP ותקשורת מקרבת, המסייעים ליצור בהירות, הכרה עמוקה והבנה של הרצונות והצרכים השונים שלכם, כאינדיווידואלים וכזוג בתוך הזוגיות, ממקום של הקשבה אמיתית ומלאה שלכם את עצמכם. מתוך בהירות פנימית זו, אפשר לקבל החלטות נכונות ומדויקות יותר לגבי המשך הדרך הזוגית או האישית, ממקום של הבנה והשלמה.

 

מפגשי הייעוץ לפני פרידה מתחלקים לשני סוגים:

1. מפגש אישי.

2. מפגש זוגי.

למפגשי הייעוץ שתי מטרות עיקריות חשובות:

האחת, ליצור סדר ובהירות לגבי השאלה משנת-החיים "יחסינו לאן?".

השניה, לקבוע מתווה זוגי ו/או אישי לגבי הצעדים הבאים.

ייעוץ אישי לפני פרידה

מנסיוני לאורך השנים ובעיקר בייעוץ פרטני לנשים בשלבי הפרידה השונים (הרהורי פרידה, צעדים ראשונים של פרידה וגירושין ואף לאחר מכן), להבחנה בין חוסר מיצוי אישי ובין חוסר שביעות רצון מהמערכת הזוגית יש משמעות קרדינלית להחלטה אם להישאר יחד או להיפרד. לא אחת עולה ההכרה כי עיקר הקושי בזוגיות אינו טמון במערכת היחסים הזוגית אלא נובע ברובו מצורך אישי-אינדיווידואלי שאינו מקבל הכרה ומענה. במובן הזה, שאלת "יחסינו לאן?" הולכת ומתבהרת כשאלה אישית "יחסי עם עצמי לאן?"

חוסר מיצוי והגשמה אישית, אי שביעות רצון מתמונת החיים האינדיווידואלית, מובילים פעמים רבות לתפיסת ערך עצמי נמוך ופוגעים בחדווה ובתשוקה הטבעית לחיים בכלל, ובזוגיות בפרט. תחושות קשות אלה לאורך זמן מכרסמות טיפין טיפין במרקם העדין של כל זוגיות, אוהבת ככל שתהיה. במקרים מסוג זה, זיהוי הצרכים והרצונות, בחינת אפשרויות למימוש והגשמה אישיים בתוך המערכת הזוגית הם המפתח והדלת ליצירת שינוי אישי המשפיע לטובה על הדינאמיקה הזוגית.

 

 לאן שלא תלך - לך עם כל הלב

 

במפגש אחד על אחד, באווירה תומכת ומכילה, אסייע לך להגיע לבהירות פנימית לגבי האתגר האישי שלך בתוך הזוגיות לפני פרידה. דרך הקשבה נוכחת לסיפור הייחודי שלך, התייחסות למה שעולה ברגע ללא שיפוטיות, שיקוף ובחינת זוויות שונות להתבוננות מחודשת על הסיטואציה האישית בתוך המערכת הזוגית. הסדר והבהירות הפנימיים יסייעו לך בתהליך יצירת שינוי אישי או זוגי ממקום טבעי ושלם יותר. 

 

ייעוץ זוגי לפני פרידה

מפגש הייעוץ הזוגי, בדומה לייעוץ האישי, מתמקד בפן המנטלי-רגשי ומתאים לבני זוג שנמצאים לפני פרידה אך אינם מרגישים בטוחים לעשות צעד ולהתחיל את התהליך.

 

לרוב החשש הטבעי עולה במישורים הבאים:

ה"מה" - כלומר, חשש מעצם קבלת ההחלטה אם להתגרש בכלל.

ה"איך" - כלומר, חשש לגבי בחירת הדרך הכי טובה ונכונה לגשת לתהליך.

בין אם הרצון להתגרש הוא משותף או חד-צדדי, קיים מהשנה האחרונה או מורגש כבר שנים, במרבית המקרים ההחלטה להתגרש אינה החלטה פשוטה ומלווה בקושי רגשי ומנטלי עצום. על אחת כמה וכמה כשיש ילדים משותפים בתמונה.

להקשיב לדעת לפני שנפרדים

 

במפגש הייעוץ הזוגי אני עוזרת לבני הזוג להגיע לבהירות לגבי ה"מה".

מעת לעת לאחר יצירת סדר ובהירות, בני הזוג מקבלים החלטה להשהות את ההחלטה להתגרש וללכת לטיפול זוגי לתקופה מוסכמת. במקרים אלו ולבקשת בני הזוג אני מפנה אותם למטפל/ת זוגי/ת שאני מזהה שהכי יכולים להתאים לעבודה עם הזוג הספציפי, מתוך רשימת המטפלים והמטפלות שאני עובדת בשיתוף פעולה איתם.

לאחר שנוצרת בהירות לגבי ההחלטה להתגרש, אנחנו עוברים לשלב יצירת סדר ובהירות לגבי ה"איך".

במפגש הייעוץ אני עוזרת לבני הזוג לבחון ולשקול את האפשרויות השונות להתגרש. לתפיסתי, רק לאחר בחינה ושקילה של האפשרויות והאלטרנטיבות הקיימות בתהליך הגירושין וקבלת תמונת מצב מקיפה, בני הזוג יכולים להגיע לבהירות לגבי הדרך הנכונה והמתאימה ביותר עבורם ועבור משפחתם.

 

לבחירה של בני הזוג בנוגע לתהליך ולדרך המשותפת בשלב פרידה התחלתי זה יש השפעה עצומה, ואף מכרעת, על המשך התהליך. יתרה מכך, הסכמה עקרונית על המתווה הפרקטי של ההליך מעודדת המשך שיתוף פעולה ומהווה מעין הצהרת כוונות להתנהלות תומכת ומקדמת בהמשך הדרך

 

Desert Dunes

לפרטים נוספים על הייעוץ והגישה, שלחו לי הודעה

bottom of page